Współpraca z Ośrodkiem Hospicjum Domowego

Szkolne Koło Wolontariatu i nauczyciele religii kontynuują w tym roku szkolnym udział naszej szkoły w niezwykłej akcji charytatywnej: „ Pola Nadziei”. Akcja ma na celu wspieranie Ośrodka Hospicjum Domowego, które jest prowadzone przez Zgromadzenie Księży Marianów (www.hospicjum-domowe.waw.pl). Szczegółowe informacje zostały rozwieszone na tablicy szkolnej oraz w zerówce i przedszkolu.

Udział w akcji, to nie tylko sadzenie cebulek kwiatowych, czyli tworzenie Pól Nadziei, ale również inne charytatywne i konkursowe działania, o których będziemy informować na bieżąco. W najbliższym czasie odbędzie się sadzenie żonkili, kolejnym etapem będą lekcje wychowawcze, na których nauczyciele zapoznają uczniów z ideą hospicjów.

W listopadzie, w ramach współpracy z hospicjum, będziemy uczestniczyć w konkursie na kartkę bożonarodzeniową.

Mamy również nadzieję, że uda nam się zorganizować spotkanie z przedstawicielami hospicjum. Moglibyście wówczas zapoznać się szerzej z tą niezwykłą, szlachetną i bogacącą wszystkich, którzy biorą w niej udział, działalnością.

Serdecznie zapraszamy do udziału w akcji.

Szkolne Koło Wolontariatu i nauczyciele religii